• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w sporych aglomeracjach. Takie informacje są bardzo alarmujące. Wszyscy, którzy przynajmniej czasem myślą przyszłościowo są zmuszeni przytaknąć, że taki fakt nie powinien być lekceważony. Jeżeli każdy rozważył w jaki sposób może samodzielnie przyczynić się do spowolnienia tworzenia zanieczyszczeń, to problem w podstawowej mierze zostałby wyeliminowany. Co przydałoby się wziąć pod lupę? Przeanalizujmy jakim opałem ogrzewamy nasze domy?

Koks to bez dyskusji szkodliwy opał. Jakim materiałem grzewczym należałoby go zastąpić? Myślałeś o zaskakujących parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet tworzony jest z odpadów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu idealnie służy do opalania w kominku lub specjalnie dostosowanym kotle na pellet. Do wytworzenia tego materiału nie wycina się dodatkowych okolic lasu, raptem posługuje się niepotrzebne skrawki. W takim układzie nie dewastujemy środowiska! Taki opał cechuje wysoka wartość opałowa oraz śladowa zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach internetowych można kupić pellet i brykiet wykonany z różnych gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał zrobiony z wiórów drzewa dębowego.

Podsumowując wyżej wymienione czynniki należy myśleć o ochronie środowiska. Wtedy zawsze przysposobimy paliwo do aktualnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.